שאלות נפוצות

מהי עדשה לנטיקולרית?


עדשה לנטיקולרית היא יריעת פלסטיק שצד אחד שלה חלק והצד השני מכיל מערך צפוף של עדשות גליליות. שני הפרמטרים העיקריים שמאפיינים עדשה לנטיקולרית הם העבי וצפיפות העדשות. העבי נע בין שליש מילימטר לשישה מילימטרים. את צפיפות העדשות נהוג למדוד ביחידה של מספר עדשות לאינץ' (Lenticules per inch: LPI). טווח הצפיפויות בעדשות מסחריות נע בין 160LPI ל- 10LPI. בדרך כלל העבי קטן יותר ככל שצפיפות העדשות גדולה יותר. הגדלים של עדשות לנטיקולריות נעים בין 50X70 ס"מ בעדשות דקות, ל- 120X240 ס"מ בעדשות עבות. להלן תמונת פיסה קטנה של עדשה לנטיקולרית (20LPI):
כיצד המאפיינים של העדשה משפיעים על התמונה?


למאפייני העדשה יש השפעות ויזואליות ופיזיקליות. התכונות הויזואליות העיקריות שנקבעות על ידי העדשה הן הרזולוציה הנראית (Apparent resolution), מספר תמונות מקסימאלי בתמונה מתחלפת ועומק בתמונת תלת-ממד. הרזולוציה הנראית היא למעשה זהה לצפיפות העדשות. כך, למשל, תמונה שהודפסה עם עדשה של 40LPI תראה כמו תמונה מודפסת שהדפסה בצפיפות של 40 פיקסלים לאינץ'. ברם, לבחירת עדשה עם צפיפות גבוהה יותר יש השפעה שלילית על המאפיינים הויזואליים האחרים: העומק בתמונות תלת-ממד קטן, ומספר התמונות שניתן להציג בתמונה מתחפלת קטן גם הוא. מבחינה פיזיקלית העבי משפיע על המשקל והקשיחות של התמונה. עדשות דקות (בעבי של עד מילימטר) הן גמישות. עדשות עבות הן קשיחות, וכמובן כבידות יותר. לעבי יש כמובן השפעה גם על המחיר: ככל שהעדשה עבה יותר היא יקרה יותר.
איזה גודל תמונה מקסימאלי ניתן להפיק?


110 ס"מ רוחב ו- 180 ס"מ גבה. בתמונות בגודל כזה, צפיפות העדשות היא 40LPI לכל היותר.
מה המספר המקסימאלי של הדימויים שניתן להציג בתמונה מתחלפת?


בעדשה של 20LPI אנו יכולים להציג עד שישה דימויים. המספר יורד בהדרגה עם עליית צפיפות העדשות, ובצפיפויות של 70LPI ומעלה אנחנו נוהגים לעשות לכל היותר שני דימויים.
תוך כמה זמן ניתן לקבל את ההדפסה?


בדרך כלל ההזמנה תהיה מוכנה בתוך שלושה ימי עסקים.