סוגי העדשות

תמונה לנטיקולרית מצופה ביריעת פלסטיק שיש לה תכונות אופטיות מיוחדות, ולכן אנו קוראים ליריעה זו "עדשה". העדשה מתאפיינת בצפיפות עדשות (LPI) ובעבי. לפרמטרים אלה יש השפעה על המראה של התמונה.

ככל שצפיפות העדשות של העדשה גבוההה יותר, כך גם הרזולוציה של התמונה טובה יותר. ברם, עם העלייה ברזולוציה, מספר הדימויים שניתן להציג בתמונה מתחלפת קטן, וכך גם העמק שניתן להציג בתמונת תלת-ממד. לפיכך, יש להתאים את העדשה לשימוש המבוקש על מנת לקבל אפקט אופטימאלי.

העבי של העדשה קובע את המחיר שלה: עדשות עבות הן יקרות יותר מעדשות דקות. באופן כללי, העבי קטן עם העלייה ברזולוציה, כך שעדשות בעלות רזולוציה גבוהה יותר הן גם זולות יותר.

מחירון תמונה בודדת

המחיר תלוי בשני פרמטרים: צפיפות העדשות (LPI) והגודל (ס"מ). צפיפות העדשות נקבעת בעיקר לפי גודל התמונה; לתמונה גדולה יותר אנו מתאימים צפיפות נמוכה יותר. 

בטבלה למטה אנו מביאים מחירים לדוגמה. בשורה הראשונה מופיע גודל התמונה המבוקש בסנטימטרים, בשורה השנייה צפיפות העדשות המומלצת לגודל זה, ובשורה השלישית המחיר כולל מע"מ. המידה בטבלה הוא צלע הריבוע הקטן ביותר המכיל את התמונה המבוקשת. כך, למשל, אם גודל התמונה המבוקש הוא 40 על 50 ס"מ, יש לבחור בטבלה מידה 50 ס"מ, והמחיר יהיה 396 שקל כולל מע"מ.